• POWIATOWY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

• Nasi uczniowie wzięli udział w POWIATOWYM KONKURSIE PIĘKNEGO CZYTANIA (etap gminny), który odbył się 22 kwietnia 2022 roku w Bibliotece Publicznej w Sierakowie. Jury wyłoniło po trzech laureatów w każdej kategorii. Grupa młodszych uczestników reprezentujących naszą szkołę to: Szymon Ciesielski, Aleksander Księżak i Maria Zaraś. Z grupy starszych uczestników swoje teksty odczytali: Agnieszka Conert, Gabriela Cembrowicz, Kacper Pietrucha, Eliza Weimann  i Marcjanna Wichniarek.

III miejsce w kategorii klas III-V zajął Szymon Ciesielski

II miejsce w kategorii klas VI-VIII zajęła Eliza Weimann

III miejsce w kategorii klas VI-VIII zajęła Agnieszka Conert

Laureaci będą 29 kwietnia reprezentować naszą szkołę na etapie powiatowym konkursu.

• Wesołych Świąt 🐣🐣🐣

• Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego „Alleluja”!                                                                Życzy Pani Dyrektor, Grono Pedagogiczne oraz Pracownicy Szkoły Podstawowej w Lutomiu i Oddziałów Przedszkolnych w Kaczlinie

• Spotkanie z policjantką

• We wtorek uczniowie klas 5 i 6 spotkali się z policjantką z Komendy Powiatowej Policji w Międzychodzie, by poznać zasady bezpiecznego poruszania się jednośladem. Dzieci usłyszały o obowiązkowym wyposażeniu rowerów i utrwaliły wiedzę z zakresu bezpieczeństwa na drodze.

• Powiatowy Konkurs Recytatorski

•

12 kwietnia 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Międzychodzie odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski.  Naszą szkołę w kategorii klas IV-VI reprezentowała Lena Kubicka i Elena Weimann, natomiast w kategorii klas VII-VIII Weronika Pucek oraz Eliza Weimann. Poziom wykonywanych utworów był bardzo wysoki. W konkursie wzięło udział kilka szkół.

Eliza Weimann z utworem „Ballady i romanse” Władysława Broniewskiego zajęła III miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Teatrzyk online

• Uczniowie klas 1- 3 oraz starsza grupa przedszkolaków miały okazję obejrzeć przedstawienie teatralne pt. "Koziołek Matołek".

• Projekt KROKUS

• Po raz pierwszy w naszej szkole zakwitły żółte krokusy na znak pamięci o dziecięcych ofiarach Holocaustu.

• Skrzynki warzywne

• Dzisiaj podczas zajęć w świetlicy, uczniowie klasy piątej wykonali skrzynki, w których będziemy uprawiać warzywa. Podczas prac wykorzystany został sprzęt z nowej, mobilnej majsterkowni, który nasza szkoła otrzymała z LABORATORIÓW PRZYSZŁOŚCI. 🔩🪛🪚🛠️

• Lekcja ciemności na podstawie "Katarynki" Bolesława Prusa

• W poniedziałek 4 kwietnia w klasie V odbyła się nietypowa lekcja języka polskiego podsumowująca omówienie lektury. Tematem zajęć- W krainieciemności, czyli o smutnym losie niewidomej dziewczynki – Bolesław Prus „Katarynka”zainteresowali się wszyscy.

Uczniowie przynieśli na zajęcia: opaskę na oczy, kapcie, zabawkę (puzzle, misia, lalkę z ubrankami, rozkręcany samochód), mąkę, sól, opakowanie po leku, latarkę i owoc.

Wszyscy usiedli w kręgu na krzesełkach, założyli opaski na oczy i podążali za wskazówkami nauczyciela. Celem zajęć było wczucie się w rolę osoby niewidomej. Uczniowie doszli do wniosku, że bardzo trudno było im sobie poradzić ze zwykłymi codziennymi czynnościami, zajmowało im to o wiele więcej czasu i nie mogli też wszystkiego zrobić- np. ułożyć puzzli albo obciąć sobie paznokci. Dzieci uczyły się przez doświadczenie i wyszły zadowolone z lekcji.

Marta Taberska

• Warsztaty

• 31 marca 2022r. w naszej szkole odbyły się warsztaty prowadzone przez doradcę zawodowego z Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu panią Ewelinę Jedwabny.  Spotkania odbyły się z uczniami klasy III i VIII.

Podczas zajęć dzieci z klasy III otrzymały nagrody oraz dyplomy za udział w konkursie plastycznym "Gdy dorosnę... zostanę zawodowcem!".

• KONKURS RECYTATORSKI

• W środę 30 marca 2022 roku w naszej szkole odbyły się eliminacje do „XXI POWIATOWEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO SZKÓŁ PODSTAWOWYCH”. Wzięli w nich udział uczniowie klas VII i VIII: Weronika Pucek, Agnieszka Conert, Gabriela Cembrowicz, Zuzanna Koroś, Sebastian Ciesielski, Marcjanna Wichniarek, Eliza Weimann, Kornelia Juszczyk, Wiktoria Wierzbicka i Kacper Pietrucha.

I miejsce w konkursie zajęła Weronika Pucek, II miejsce- Eliza Weimann, natomiast III miejsce przypadło w udziale Wiktorii Wierzbickiej.

Gratulujemy! Życzmy powodzenia!