• Wycieczka Szlakiem Piastowskim

•

27 października 2023 r. uczniowie  klas IV- VIII wraz z wychowawczyniami udali się na wycieczkę Szlakiem Piastowskim. Uczniowie mogli zobaczyć, gdzie narodziła się Polska i poczuć klimat jej tysiącletniej historii. Zwiedzili rezerwat archeologiczny w Biskupinie oraz bazylikę archikatedralną w Gnieźnie. Poznali także historię Piastów w gnieźnieńskim Muzeum Początków Państwa Polskiego.

• Pasowanie na ucznia

• 26 października 2023 r. odbyła  się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. W tym dniu  dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów szkoły. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez  Panią Dyrektor Monikę Starzak. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy. Wszystkim pierwszoklasistom, w tak ważnym dla nich dniu, życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

• Dzień Edukacji Narodowej

• 14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej.  Z tej okazji uczniowie naszej szkoły wraz z Gronem Pedagogicznym  , emerytowanymi nauczycielami oraz Pracownikami Obsługi uczestniczyli w apelu przygotowanym z okazji ich święta. Jeszcze raz składamy wszystkim pracownikom szkoły serdeczne życzenia.

• Sprzątanie świata.

• Dnia 4 października nasza szkoła wzięła udział w kolejnej - VI edycji akcji ekologiczej #sprzatamydlapolski. Zebraliśmy 7 worków śmieci 🍀💪🏼👏🏻💚