• Wizyta policjanta

• 15 listopada uczniowie klas I-III uczestniczyli w spotkaniu z policjantem z Komisariatu Policji w Sierakowie. Głównym celem przybycia Policjanta do naszej szkoły była pogadanka dotycząca bezpieczeństwa na drodze. St. sierż. Mariusz Szubert przypomniał zasady zachowania się na drodze, również podczas jazdy rowerem, na rolkach czy hulajnodze. Policjant przypomniał również o konieczności noszenia odblasków. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w pogadance, chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami oraz kreatywnie odpowiadali na wszystkie pytania.

• 11 listopada

• Obchody Narodowego Święta Niepodległości🇵🇱 w Sierakowie.
            Naszą szkołę reprezentowali: Martyna Borowiak oraz Oliwier Duda. Szczególne podziękowania kierujemy do Anny Lis, która zastąpiła nieobecną koleżankę.

• Zajęcia ekologiczne

• Dnia 10 listopada naszą szkołę ponownie odwiedziły Panie z Biblioteki Publicznej w Sierakowie. Tym razem zajecia ekologiczne z programu edukacyjnego "Ocalimy Świat" przeprowadzono w klasach IV-VI. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Pani Agacie i Pani Malwinie, za przygotowanie ciekawych zajęć.🌍🌍🌍

• Święto Niepodległości

• Dziś, punktualnie o godzinie 11.11 w naszej szkole rozbrzmiał MAZUREK DĄBROWSKIEGO. Już po raz kolejny przystąpiliśmy do akcji "Niepodległa do hymnu".

• Konkurs kuratoryjny z matematyki

• Dnia 25 października w naszej szkole odbył się Konkurs Kuratoryjny z Matematyki. W konkursie wzięło udział 5 uczniów. Do etapu rejonowego zakwalifikowała się Weronika Pucek uczennica kl.8. Wszystkim uczniom dziękujemy za udział, a Weronice życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu.

• 11 listopada cd.

• Escape room - pokoje zagadek I praca w grupach - zadania dotyczące wiadomości na temat odzyskania Niepodległości.

• 11 listopada

• 8 listopada odbyła się w naszej szkole akademia z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. To była cenna lekcja historii.

• MODELE KOMÓRKI

• Uczniowie klasy 5 wykonali modele komórki zwierzęcej. Pomysłowość wykonania prac była pozytywnie zaskakująca. Popatrzcie sami.

• Zawody

• W piątek 4 listopada 2022 r nasza szkoła wzięła udział w Mistrzostwach Powiatu w unihokeju Szkół Podstawowych.

Zawody odbyły się w Chrzypsku Wlkp. Nasze drużyny dziewcząt jak i chłopców zajęły II miejsce z czego jesteśmy bardzo dumni.

Nasza szkołę reprezentowali:

Anna Lis, Amelia Fischer, Lena Kubicka, Elena Weimann, Emilka Stachowicz, Monika Płóciennik, Pola Wylegała, Victoria Bartos,

Bartek Dąbrowski, Piotr Dominiczak, Oliwier Duda, Oliwier Jenek, Alan Zimecki, Szymon Ciesielski, Jan Conert, Kornel Weimann.

• Spotkanie z ratownikiem medycznym

• Dnia 03.11.22r. odwiedził naszą szkołę  pan Dawid Małecki - ratownik medyczny. Podczas spotkań uczniowie wszystkich klas dowiedzieli się jak udzielać pierwszej pomocy w razie zagrożenia życia lub pogorszenia stanu zdrowia. Uczyli się wykonywać resuscytację krążeniowo-oddechową, układać poszkodowanego w pozycji bezpiecznej. Panu Dawidowi serdecznie dziękujemy za podzielenie się swoim doświadczeniem, a SPZOZ w Międzychodzie za organizację wspaniałej lekcji EDB.

• Zajęcia ekologiczne

• Dnia 3 listopada naszą szkołę odwiedziły Panie z Biblioteki Publicznej w Sierakowie. Pani Agata i Pani Malwina przygotowaly bardzo ciekawe zajęcia ekologiczne z Ekoprogramu edukacyjnego "Ocalimy Świat". Jeszcze raz serdecznie dziękujemy. Poniżej fotorelacja z zajęć 🌍🦔 🕵️🐻

• Cmentarz XIX

• 2 listopada w Dzień Zaduszny klasa 5 wybrała się na cmentarz XIX by uporządkować teren przed wieczorną mszą św,  natomiast kl. 2 i 3 pamiętała o zapaleniu zniczy u nauczycieli,  którzy odeszli już do wieczności.

• Sprzątanie grobów.

• Klasa 7 przed Uroczystością Wszystkich Świętych udała się na cmentarz i posprzątała opuszczone groby. Inicjatorem akcji była katechetka Lidia Pietrucha